Zurna IRCd Kuralları


Zurna IRCd Kuralları

Zurna.com.tr – IRCd Kuralları

Değerli kullanıcılarımız  Sohbet sitemize hoş geldiniz..

IRC.Zurna.com.tr ile ilgili hazırlamış olduğumuz kurallara bu kategorimizde ulaşabilirsiniz..

IRC.Zurna.com.tr –  IRC Yönetici Kuralları.

Selam, arkadaşlar öncelikle sizlere oper kurallarını sıralayacağım lüfen dikkatle okuyunuz..

Değerli arkadaşlar IRC.Zurna.com.tr operatorlerinin yerine getirmesi gereken kurallar başlıca şunlardır : 

1 ) Kesinlikle hiçbir oper-admin kişisel problemlerinden ötürü eğer ortada küfür ve benzeri birşey yoksa, ” /gzline /shun ” komutlarını kullanamaz..

2 ) Operler kendi arasında kesinlikle birbirine ” gzline/shun ” gibi işlemler uygulayamaz, uygulayanlar hakkında ” ceza-i işlem ” uygulaması yapılacaktır..

2 ) Herkes yetkili olduğu kanaldan sorumludur,  ve diğer kanallarda problem çıktığında, eğer ki founder’i online değilse en üst yetkiliye bildirilecek sorun hakkında bilgi verilmesi gerekmektedir..

3 ) Gece en son sunucudan çıkan yönetici ” Oyun kanalları harici ” bütün kanalları ” /mode #kanal +m ” şeklinde komutu uygularak, +m moduna alması gerekmektedir.. 

ve sabah ilk gelen yönetici ” /mode #kanal -m ” komutunu uygulayarak kanalları sohbete açması gerekmektedir..

4 ) Operler arasında pek olmasada problem çıkıyor ve bu problemlerin çözümü için, en üst yetkiliden yardım talebinde bulunulması gerekmektedir..

5 ) Operhelp – kanalına giren kullanıcıyla lakait olmadan ” Selam, nasıl yardımcı olabilirim ? ” şeklinde hitap ederek, yardımcı olunması gerekmektedir..

6 ) Spam kanalı ara ara kontrol edilip, küfürlü veya cinsel konuşmalar yapanları ” /shun nick sebep ” şeklinde cezalandırılması gerekmektedir..

7 ) Herhangibi bir yönetici oper şifrenizi istese, en yakın arkadaşınız ” Fiqo, abernathy,  Erkan” bile olsa şifrenizi paylaşmamanız gerekmektedir, bilinmelidir ki : saydığım nickler isterlerse şifrelerinizi görebilmektedir ve ihtiyaçları yoktur..

8 ) Sunucumuzda ” ircop-co admin-server admin-  services admin – network admin ” şeklinde yetkililer bulunmaktadır, ve üst yetkilimize karşı saygılı olalım..

9 ) Yetki yükseltme adaletli bir şekilde yapıldığına inandığım için, lütfen yetki yükseltme konusunda talepte bulunmayınız, eğer ki: yetkinizin yükselmesi gerekiyorsa tarafımızca yükseltilecektir..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Sohbet